ده دلیل مستدل برای اینکه چرا مردم به سفر علاقه دارند

0
2367

خود رابه چالش بکشانید

ممکن است احساس کنید که در زندگی روزمره خود گیر افتاده‌اید . یا دلتان یک چیز هیجان انگیز و متفاوت میخواهد. شما به تجربیات و چالش‌های جدید نیاز دارید. سفر جایی ایده‌آل برای محک زدن خودتان است. این مسأله افراد را به سمت محدودیت‌هایشان سوق داده و آن‌ها را فراتر ازمحدوه آسایش خود قرار می‌دهد.

زمانی که در معرض مکان‌ها ، افراد و تجربیات جدید قرار می‌گیرید، متوجه خواهید شد که تا چه اندازه توانمند هستید. ممکن است این توانمندی در  پیدا کردن مسیر در اطراف شهر شلوغ، یاسفارش دادن غذا به زبانی که مسلط نیستید باشد.و قتی سفر خود را با موفقیت به پایان می‌رسانید، احساس غرور خواهید کرد. غلبه بر چالش‌هایتان نیرو و موفقیت را برای امتحان های آینده به ارمغان خواهد آورد. شما درک خواهید کرد که چطور می‌توانید اعتماد به نفس را خود ایجاد کنید.

می آموزید

یادگیری دلیلی مستدلی است  بر اینکه چرا مردم به سفر علاقه دارند.آنها علاقه دارند که مسائل ناشناخته را تجربه کنند و مهارتها و دانش جدید را  در خودنهادینه کنند.

تجربه کردن این جهان بیشتر از یک دبیرستان یا کلاس دانشگاهی جنبه آموزشی دارد.در واقع یک دوره ی درسی فشرده شده در کشف این است که  چگونه سایر مردم جهان موضوعاتی چون تاریخ، جغرافیا و جامعه‌شناسی را فرا می گیرند.هر مقصدی  مطلب منحصر به فردی برای آموزش دادن به بازدیدکنندگان خود دارد که در دنیایی کاملاً متفاوت  خود نمایان می کندو بهترین نوع تجربه ی آموزشی است.

افراد ممکن است برای یادگیری موضوع خاصی مانند زبان جدید،غذای جدید،جنبه های یک فرهنگ متفاوت،یا شناختی ژرف از معنویات سفر کنند. آن‌ها روش‌های کاملاً متفاوتی از انجام کارها را کشف خواهند کرد. همچنین آگاهی‌های خود را درباره ی آداب و رسوم، فرهنگ‌ها، مردم و مکان‌ها ا افزایش خواهند داد.به این دلیل که این  یادگیری  مانند خواندن یک کتاب نیست و در زندگی واقعی تجربه می‌شود،ماندگاری بیشتری دارد. هم چنین احساس رضایت بیشتری نسبت به بینش ها و مهارت های جدید خود خواهید داشت.

دیدگاه شما افزایش می یابد

دلیلی دیگر برای اینکه چرا مردم به سفر علاقمند هستند.سفر ذهنتان را شکوفا می کند. متوجه می‌شوید که مسیر زندگی شما همانند دیگران نیست وملاقات افراد از سایر مکان‌ها به شما نشان خواهد داد که جهان‌بینی شما همانند دیگران نیست.

تا به هنگامی که سفر را تجربه نکنید قادر به تصور آن نخواهید بود. خانواده،شغل،باورها و اعتقادات همه آن چیزی نیست که از تجربه خود انتظار دارید . رفتن به مکانهای مختلف به شما کمک می‌کند تا ایده‌هایی را که قبلاً به آن فکر نکرده اید،کشف و بررسی کنید.با مفاهیم و ایده های متنفاوت  به خانه باز گردید.

با قرار گرفتن در مکان‌های جدید، افراد و فرهنگ‌های مختلف، دیدگاه جهانی شما گسترده‌تر خواهد شد واین میتواند بزرگترین پاداش باشد و  همین دلیل آن است که مردم عاشق سفر هستند.

در ارتباط بیشتری با خود هستید

دوری از منزل به شما این فرصت را می‌دهد که در زندگی خود تفکر داشته باشید. شما  به زمان ومحیط جدیدنیاز دارید تا ذهنتان رهایی یابد وجایگاه خود را  دوباره بدست آورد.مسافرت کردن یکی از بهترین روش‌ها برای یادگیری بیشتر در مورد خودتان است.هرسفر مجموعه‌ای  از فرصت ها و موضوعات جدیدی ر ا به همراه می‌آورد.نحوه تعامل شما با این موضوعات نشان دهنده ی وجود حقیقی شما است.وقتی به خانه باز خواهی گشت شناخت بیشتری از خود خواهی داشت و به  بینش جدیدی از خواسته های خود در زندگی می رسید. این تجربه میتواند زندگی شما را تغییردهد.

قدر دان زندگی میشوید

زمانی که غرق  زندگی روزمره هستیدبه آسانی از چیزهایی که دارید چشم می پوشانید.چشم هایتان به آنچه که مختص زندگی شماست ،گشوده نیست.

بودن در یک محیط جدید باعث درک متفاوتی از شهر، کشور و ” زندگی واقعی ” تان می‌شود. هنگامی که به خانه برگردید فرصت زندگی دوباره خواهید داشت و درک خواهید کرد که جایی به مانند خانه نیست.

ایجاد کردن روابط و تقویت آن

تجربه داشتن سفر مشترک باعث گرد هم آیی افراد میشود.یک سفر خانوادگی، سفر رمانتیک، یا تعطیلات طولانی با سایر افراد می‌تواند استحکام بخش روابط حیاتی زندگیتان باشد.

 بر اساس آخرین گزارش ویرتوسو[۱]  سفر ی که با نسلهای متفاوت همراه باشد به عنوان سرآمد روند سال ثبت کردند. سفر با بستگان درجه یک نیز در صدر فهرست ۱۰ گرایش فراگیر قرار گرفت. با نیازهای سبک زندگی امروزی و اقوام ساکن شده در مناطق مختلف کشور و جهان، خانواده‌ها وقت زیادی برای گذراندن با هم ندارند.

این سفر می‌تواند  باپدربزرگ و مادر بزرگ، والدین و کودکان در یک سفر دریایی کاراییب باشدیا والدین و کودکانی که برای دیدن مادربزرگ و پدربزرگ خود  به مکان دیگری می روند یا تنها اجاره یک ویلا در اطراف دریای مدیترانه با بابستگان درجه یک باشد.

اینگونه به نظر میرسد که سفرفرصتی برای ارتباط با یکدیگر است.حتی ممکن است هر گونه کینه خانوادگی برطرف شود و روابط شادتری ایجاد شود.

زوج ها هم نیاز دارند که خارج از خانه و محیط کاری ارتباط با هم برقرار کنند. تجربیات سفر مشترک می‌تواند جرقه جدیدی را ایجاد کند که بعد از بازگشت به خانه ادامه می یابد.

سفر راهی ویژه برای تعمیق دوستی نیز هست. این میتواند با  یک تفریح اسکی سریع با همکاران و یا یک بازی طولانی در آفتاب یا با شن  با گروه دبیرستانی تان باشد، سفر به شما یادآوری می‌کند که چرا در وهله اول با آن‌ها دوست شدید و چقدر خوب است که زمان مشخصی  را با هم صرف کنید.

 همچنین سفر  فرصتی عالی برای پیدا کردن دوستان جدید است. ملاقات با افراد جدید یک مزیت سفر ارزشمند است و زمانی که با آن ها دوست شدید فرصت های جدیدی برای سفر با آنها در آینده  یا ملاقات  دوباره فراهم میشود.

شروع ماجراجویی

دلیل دیگر برای اینکه چرا مردم دوست دارند سفر کنند این است که دست یافتن به یک محدوه جدید نشاط آور است. انسان‌ها مشتاق تجربه‌های جدید هستند و سفر به ما این امکان را می‌دهد که نیاز را برطرف کنیم.سفر  بهترین زمان برای انجام کاری متفاوت و هیجان‌انگیز است، به خصوص کاری که نمی‌توانید در خانه انجام دهید. این هیجان می تواند از لحظه ای که به یک مکان جدید پای میگذارید شروع شود .دست یافتن به محدوه ی جدید میتواند امتحان کردن یک غذای تند خیابانی در تایلند یا یا صحبت کردن مادریدی در دانشکده قدیمی شما در اسپانیا باشد حتی می‌تواند یک تجربه فیزیکی مانند غواصی در موانع دیوارهای بزرگ یا پیاده‌روی اینکا[۲] یا ماچو پیچو[۳] باشد. شما از فتوحاتی که به دست آورده‌اید، لذت خواهید برد و موفقیت را احساس خواهید کرد. وا با بهترین سوغاتی که دارید خاطره ی از  سفرماجراجویانه تان  به خانه باز خواهید گشت.

فرار

کار طاقت‌فرسا،شکست سنگین عاطفی، از دست دادن یک دوست محبوب .سفر می‌تواند رهایی بزرگی از استرس و بدبختی باشد که همراه با آن هاست.

مردم از سفر خود به دنبال آن چیزی هستند که در خانه خود پیدا نمی کنند آب و هوای بهتر، مناظر بهتر، آزادی برای انجام آنچه که می‌خواهند، تجربیاتی که به طور معمول نمی‌توانند داشته باشند، تحسین شاهکارهای بی نظیری که در موزه لووراست یا گردش در سواحل هاوایی میتواند باشد.

سفر به ویژه برای افراد معتاد به کار مفید است که رها کردن کار برایشان دشوار است. دور شدن از محل کار برای شما هم از لحاظ ذهنی و هم از نظر فیزیکی خوب است. زمانی که به شغل خود باز می‌گردید، به مسایل زندگی با نگاه متنفاوتی می نگرید.سفر نه تنها به شما امکان گریز میدهد بلکه التیام بخش نیز هست. یک مکان جدید با تفریحات سرگرم‌کننده زیادی می‌تواند شگفتی بیافریند. باپذیرش خود و وضعیت چالش برانگیزتان به خانه باز خواهید گشت.

استراحت و جوانسازی دوباره

شاید به دنبال فرار از مشکلات خود نباشید. هر کسی میتواند از رژیم غذایی معمول  بهره مند شود اما ممکن است درک نکنید که چقدرضروری است تا از فشار موجود در حال حاضر توسط تلفن همراه  و شبکه های اجتماعی  خلاص شوید.

تعیطلات آرامبخش تنها چیزی است که میتوانید با آن تجدید قوا کنید.گزارش های امسال  لوکس [۴]نشان داد که ۴۴ درصد پاسخگویان استراحت و جوانسازی دوباره را دلیل علاقه به سفر عنوان کردند. یک محیط طبیعی آسوده و آب و هوای خوب  میتواند دلیلی برای یک سفرباشد.یک شخص ممکن است بخواهد از جنگل‌های بارانی گذر کند. فرد دیگر ممکن است بخواهد در یک محل تفریحی در مکزیک دراز بکشد. با این حال, ممکن است شخص دیگری ممن است استراحت در کوه را برگزیند.

وقتی آنجا هستید چه کار باید بکنید؟ به معنای واقعی هیچ کاری نیاز نیست.

آرام باشید و درزمان حال زندگی کنید.اجازه دهید احساسات مانند صدای آب و گرمای خورشید همراه با صدای امواج، باتری خود را شارژ کنند.در اکنون زندگی کنید.بر جایی که میخواهید تماشا کنید تمرکز کنید( اگر تصمیم می‌گیرید ساحل را ترک کنید )،یافعالیت هایی که میخواهید دنبال کنید ،غذاهایی که میخواهید بخورید،سوغاتی هایی که می خواهید بخرید. سفر  به راه‌اندازی مجدد ذهن و بدن تان به روشی که نمی‌توانید در خانه به آن دست پیدا کنید، کمک می‌کند. در حقیقت ۸۶ درصد مردم بر این باورند که  با سفر می توانند روحیه و نگرش خود را در زندگی بهبود ببخشند.

جشن گرفتن

همیشه یک دلیل خوب برای سفر وجود دارد. این می‌تواند یک تولد یا سالگرد باشد. یک جشن  فارغ‌التحصیلی ،ایک جشن عروسی یا حتی قبل از عروسی یا جشن ماه عسل قبل از به دنیا آمدن یک عضو جدید باشد. یک مراسم خاص  میتواند در دور از زندگی  پرمشغله و خانه به طور خاص جشن گرفته شود.سفر میتواند راهی خوب برای گرد هم آیی دوستان و خانواده از فاصله های دور برای یاد آوری یک مراسم و یا  جشن یک رویداد مهم باشد.جشن در تعطیلات یک یک مزیت ماندگار نیز فراهم می‌کند و آن داشتن خاطرات مشترک برای تمام عمر است.

ترجمه: مهسا مرادیفرد

.

.


[۱] Virtuoso Luxe

[۲] Inca

[۳] Machu Picchu

[۴] Virtuoso Luxe

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید